Mustafa Erdoğan

Mustafa senelerce İngilizce eğitimi aldıktan sonra 2011 yılında hala daha İngilizceyi iyi konuşamıyordu ve Boğaziçi Üniversitesinde 15 dil bilen bir profesörle tanıştı. Bunun üzerine çok sayıda yabancı dil bilen insanları araştırdı. Metotlarını uyguladı ve en az günlük konuşma düzeyinde 7 dili kendi kendine öğrendi. Araştırmaları ve tecrübelerinden yola çıkarak Türk insanının İngilizce öğrenememe problemini çözmek amacıyla 3 aylık dijital bir İngilizce öğrenme programı hazırladı. Dilleri öğrenmek için kullandığı metodu bu programa entegre etti. Babilanka platformu bu şekilde doğdu.


Bunun yanında Mustafa'nın Udemy sitesinde 2015 yılında başlattığı halihazırda İngilizce bilenler için kendi kendine dil öğrenme eğitimine dünyanın dört bir yanından 2500'den fazla öğrenci kaydoldu.

Dillerdeki Seviyeleri:

İngilizce: C2-İleri Seviye

İspanyolca: C1-İleri Seviye

Fransızca: C1-İleri Seviye

Portekizce: B2-Orta/İleri Seviye

Almanca: B2-Orta/İleri Seviye

Arapça: B1-Orta Seviye

Japonca: A2-Başlangıç Seviye


Rachael Empson

Rachael Amerika'da West Virginia Üniversitesinde Psikoloji ve sonrasında yabancılara İngilizce öğretme eğitimi aldı. Mustafa ile beraber Babilanka 3 Ayda İngilizce programının içeriklerini geliştirdi. Çoğu zaman göz ardı edilen öğrenmenin psikolojik boyutunu göz önüne alarak programın geliştirilme süreçlerini denetledi. Öğrenme verimliliğini artırmak amacıyla programı düzenledi.