Ben Kimim?

Merhaba, ben Mustafa. Ortaokul, lise ve dil kurslarında senelerce İngilizce eğitimi aldıktan sonra 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesine başladım. Üniversitede de hazırlık eğitimi aldım fakat tüm bunlara rağmen hala akıcı bir şekilde İngilizce konuşamıyordum.


Bu sırada 15 dil bilen bir profesörle tanıştım ve dünyada çok sayıda dil konuşan yüzlerce kişi olduğunu öğrendim. 5 yıl boyunca bu kişileri araştırdım ve metotlarını uyguladım. Bu şekilde 7 dilde konuşabilmeyi öğrendim.


Sorunun öğrencilerde değil yanlış yaklaşım ve yöntemlerde olduğunu gördüm. Araştırmalarım ve tecrübelerimden yola çıkarak Türkiye’nin İngilizce problemini çözmek amacıyla Babilanka online eğitim programını hazırladım.

Neden İngilizce konuşamıyoruz?


Dil problemimizin ana sebebi geleneksel eğitimlerin teorinin ötesine geçememesidir. 

Hayal edin.

Spor salonuna vücut geliştirmek için gidiyoruz ama antrenmanı yapmak yerine eğitmeni dinliyoruz. Eğitmen program boyunca bize anatomi anlatıyor. Hangi hareketin hangi kası çalıştırdığını anlatıyor. Haliyle hiçbir kasımız gelişmiyor. Geleneksel yöntemlerle dil öğrenmeye çalışmak da tıpkı buna benziyor. Bir sınıf ortamında öğretmeni dinliyoruz, öğretmen bize dilbilgisi anlatıyor, dili anlatıyor. Belki öğrencileri birbirleri ile pratik de yaptırıyor. Ama yıllarca bunu tekrarlamamıza rağmen dili konuşamıyoruz.

Konuşamıyoruz çünkü bir dili konuşmak matematik formülü gibi öğrenilebilecek bir bilgi değil, bir beceridir.   

Bir beceri olduğu için de tıpkı spor yapmak, gitar çalmak, tenis oynamak gibi öğrencinin aktif rol oynadığı çalışmalarla geliştirilebilir. Ben bu çalışmalara “Dil Antrenmanları” diyorum. Çok sayıda dil bilenler bu çalışmalar sayesinde hızlı bir şekilde dilleri öğreniyorlar.

Dil antrenmanları bir dili konuşabilmek için gereken becerileri parçalara böler ve her bir parçayı uygulamalı olarak eğitmenizi sağlar. Bu şekilde dili konuşmak için gereken tüm becerileri hızlı ve etkili bir şekilde kazanırsınız. Bu becerileri uygulamalı olarak geliştirdiğiniz için dili konuşmaya, kullanmaya hazır hale gelirsiniz. Babilanka online İngilizce eğitiminin temelini dil antrenmanları oluşturur.


Gölgeleme Antrenmanı

Gölgeleme ana konuşma antrenmanlarından birisidir. Çok sayıda dil bilenlerin sıklıkla kullandığı gölgeleme antrenmanı duyduklarınızı neredeyse simültane bir şekilde tekrar ettirerek hem akıcılığınızı artırır hem de sizi konuşmaya hazırlar.


Konuşma Provaları

Eğitim boyunca her birinde birkaç dakika boyunca kameraya karşı konuştuğunuz toplam 20 tane mini video hazırlamanız gerekir. Bu videolar öğrenilenleri pratiğe dökmenizi sağlar. 


İngilizce Düşünme Antrenmanı

Her dilin kendi düşünce sistemi vardır. Bu antrenmanda Türkçe düşünce ve cümle kurma pratiklerinin İngilizce düşünce sistemindeki karşılıklarını nasıl bulacağınızı öğrenirsiniz.


Dinleme Antrenmanları

Dinleme ve dinlenileni anlama becerilerini geliştirir. Uygulaması son derece basit ama etkili antrenmanlardır.


Aktivasyon Antrenmanı

Öğrendiklerinizi kısa süreli hafızadan uzun süreli hafızaya taşıyarak konuşma sırasında söylemek istediğiniz ifadeyi hızlı ve doğal bir şekilde kelimelere dökebilmenizi sağlar. Cümle kurmayı öğretir. "Anlıyorum ama konuşamıyorum" diyenler için en etkili çalışmalardan biridir.


Babilanka eğitimi ile dili bu antrenmanlar yardımıyla pratik ve uygulamalı bir şekilde öğrenirsiniz. 3 ayın sonunda dili konuşabilir seviyeye gelirsiniz. Eğitim para iade garantilidir.*

Programın Zaman Akışı


Başlangıç tarihi: 13 Temmuz 2020


Babilanka online eğitim programı eğitmen desteği ile beraber 2 ay sürmektedir. 2 aylık süreçte öğrenci çalışma süresinin her gün büyük kısmını bireysel olarak dinleme, kendi kendine konuşma ve cümle kurma çalışmaları yaparak geçirir. Bununla beraber haftanın iki günü (Pazartesi ve Çarşamba) eğitmen tarafından kısa çözümleme videoları yayınlanır. Bu videolarda İngilizce düşünme sistemi, cümle yapıları, kelimelerin anlamları ve kullanılışları ve bunların Türkçedeki karşılıkları üzerinde durulur. Çalışmalar ve videolar canlı değildir. Gün gün yayınlanır ve öğrenci istediği zaman bunlara ulaşabilir. Ayrıca öğrenci haftada 2-3 kez birkaç dakikalık prova videoları hazırlar. Telefon kamerasıyla çekebileceği bu videolarda kameraya karşı konuşur ve her hafta videoları eğitmene gönderir. Eğitmen tarafından ödevlere kişiye özel detaylı geri bildirim raporları gönderilir.

2 aylık programın hemen arkasından ise 1 aylık uygulama süreci başlar. Öğrendiklerinizi uygulamanız ve kullanmanız için program sizi yönlendirir. İngilizceyi hayatınıza nasıl entegre edeceğinizi gösterir. Bu aşamada pratik imkanları oluşturmak, pratik yapmak için partner bulmak öğrenci sorumluluğundadır. Fakat program size bunu kolayca başarabilmeniz için yol gösterir.

Yani program sizi 2 ayın sonunda konuşabilir seviyeye getirir fakat öğrendiklerinizi kalıcı hale getirmek ve dili hayatınıza entegre edebilmek için bu ek 1 aylık süreç gereklidir. Programın adı bu nedenle 3 Ayda İngilizce'dir.


Doğru yaklaşımlar ile evet.


3 ayda en büyük düşmanınız İngilizceyi yenme fikri size şaşırtıcı gelebilir. Ama düşünün: Milyonlarca öğrenci okullarda yıllarca dil eğitimi aldı ama bu insanların çoğu İngilizceyi konuşamıyor. Diğer tarafta ise çok sayıda “Polyglot” bir değil çok sayıda dili birkaç yılda öğrendi. Bu durumda sizce sorun zaman mı yoksa kullanılan yöntemler ve yaklaşımlar mı?    
Ama 3 ay çok kısa değil mi?


İngilizce dilinde en sık kullanılan 1200 kelime konuşma dilinin %85’ini oluşturur. Babilanka programı bu kelimeleri içerir ve geleneksel dil kitaplarında karşınıza çıkan “Maymun, fil, cetvel, tava ve yelek” gibi nadiren kullanılan kelimeleri içermez. Ve 3 aylık süreç en sık kullanılan 1200 kelimeyi rahatlıkla binlerce cümle içinde kullanabilecek seviyeye ulaşmak için ideal süredir. Yani günlük dilde konuşabilmek için 3 ay yeterlidir. Ama eğer amacınız bir siyaset metnini okumak ya da felsefe üzerine sohbet etmekse 3 aydan daha fazlasına ihtiyacınız olacak.Ne kadar çalışmam gerekiyor?

 

Araştırmalarımda haftada 2-3 kez çalışmayla (ya da bakmayla) dil öğrenen hiç kimseyle tanışmadım. Dil öğrenme sürecinde hedef dil ile neredeyse her gün meşgul olunmalıdır. 

Bu nedenle Babilanka programına en az 2 ay boyunca her gün 45 ila 60 dakika arası vakit ayırmanız gerekir. 3 ayın sonunda dilde hangi seviyeye ulaşacağım?


- Yurt dışında insanlarla tanışıp rahatlıkla günlük konularda konuşabilecek


- Yurt dışında rahatlıkla alışveriş yapabilecek


- Orada arkadaş edinebilecek


-Arkadaşınıza hikayelerinizi, hobilerinizi, hayat planlarınızı anlatabilecek


-Arkadaşınızı ülkenize davet edip en sevdiğiniz yerleri gezdirip o yerler hakkında konuşabilecek


-Ve en önemlisi bağımsız öğrenci seviyesine ulaşıp kendi kendinize dil öğrenme becerisini kazanıp İngilizcenizi günlük hayatınızda kullanarak geliştirebileceksiniz. 


Öğrencilerimiz ne diyor?


"Kendimi en eksik gördüğüm nokta olan konuşma ve ifade etmede bana şimdiye kadar en yardımcı olan yöntem oldu."

-Hilal Y."Farkında olmadan kalıpları zihnime yerleştirerek ihtiyaç anında konuştuğumu fark ettim. Gramer ve bazı kelime kullanımlarında çok hatalarım vardı onları sizin programınızla düzelttim. Emeğiniz için teşekkür ederim."

-Harun D."İki hafta boyunca Babilanka eğitimini aralıksız uyguladım ve sonra yurt dışına çıkmam gerekti. Programın bu kadar kısa sürede bile inanılmaz faydasını gördüm diyebilirim."

-Mehmet E."Programdan çok memnun kaldım. İngilizce öğrenmek isteyen herkese öneriyorum. İngilizceyi nasıl kullanacağımızı bilinçaltına işleyen bir program yapmışsınız ellerinize sağlık. Yeni programlarınızı bekliyorum."

-Dr. Talha S."Öncelikle Babilanka metoduna hayran kaldım. Gerçekten çok faydasını gördüm. Artık turistlerle hiç çekinmeden rahat rahat konuşabiliyorum. Konuşurken de hiç ne söyleyeceğim acaba diye kendimi kasmıyorum, doğaçlama bir şekilde konuşabiliyorum. Her şey için çok teşekür ederim."

-Can A."Türkçe düşünmeden direkt olarak İngilizce konuşmaya geçmek ve bunu kullanmakta fayda gördüm. Şu anda da öğrendiklerimi aktif olarak kullanabiliyorum. Bir iş mülakatına gittim Almanca konuşurken dilimden istemsizce İngilizce kalıplar ve kelimeler çıktı. Artık siz tahmin edin bu eğitimin faydasını. :) "

-Tuğba Ö."Tarzanca seviyesindeki İngilizcem şaşırtıcı derecede gelişti. Artık kafamın içinde Türkçe cümleleri İngilizceye çevirmeye çalışmadan rahatlıkla İngilizce konuşabiliyorum."

-Cansu B."İngilizce öğrenme sürecimde hep bir şeylerde eksiklik vardı. Babilanka eğitim programı sayesinde dil öğrenme mantığını daha iyi kavradığımı çok net söyleyebilirim. Dinleme ve gölgeleme tekniği, haftalık ödevler vesilesiyle konuşma çalışmalarım, Türkçeden İngilizce'ye çeviri çalışmaları, ödev sonlarındaki dönütler bu süre zarfında çok faydalı oldu benim için. Kesinlikle bir gün dahi programa kayıt olduğum için pişman olmadım ve hep iyi ki dedim. Emeğiniz için çok teşekkür ederim."

-Sema E.👍 Kimler için uygun?


∘ Dil öğrenmenin pratik beceri geliştirmek olduğunu anlayıp, baş rolde öğrenci olduğunun farkında olanlar,

En az 2 ay boyunca aktif olarak antrenmanlara her gün 45-60 dakika vakit ayırabilecekler,

Başlangıç veya orta seviyede olup dili günlük seviyede konuşamayanlar,

∘ Teori ve gramere boğulmak istemeyenler,

Babilanka programının Matrix filmindeki hapın eş değeri olmadığını bilenler için uygundur.  👎 Kimler için uygun değil?


Elini kirletmek istemeyenler,

“Hocam dili bana sen öğret, sen anlat ben köşede dinler öğrenirim” diyenler,

Antrenmanları ve ödevleri zamanında yapacağına inanmayanlar,

Dili konuşmak değil yalnızca sınavlar için öğrenmek isteyenler,

Hali hazırda dili zorlanmadan orta seviye ve üzerinde akıcı bir şekilde konuşabilenler için uygun değildir.Başlangıç Tarihi: 13 Temmuz 2020

Program Ücreti

699 TL

Para İade Garantisi


*Babilanka metoduna o kadar güveniyoruz ki eğer çalışmaları düzenli olarak yapar, 2 aylık eğitim sürecini tamamlar ve gösterdiğiniz gelişimden memnun kalmazsanız ödediğiniz paranın tamamını iade ediyoruz.Eğitim İçeriği

  BAŞLANGIÇ
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  1.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  2.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  3.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  4.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  5.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  6.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  7.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  8.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  9.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  10.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  11.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  12.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  13.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  14.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  15.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  16.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  17.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  18.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  19.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  20.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  21.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  22.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  23.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  24.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  25.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  26.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  27.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  28.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  29.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  30.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  31.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  32.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  33.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  34.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  35.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  36.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  37.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  38.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  39.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  40.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  41.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  42.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  43.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  44.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  45.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  46.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  47.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  48.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  49.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  50.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  51.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  52.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  53.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  54.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  55.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  56.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  57.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  58.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  59.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  60.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  61.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  62.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  63.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  64.GÜN-70.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  71.GÜN-77.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra
  78.GÜN-90.GÜN
Dersin yayınlanması için kalan süre: gün
gün Kayıt olduktan sonra