Ben Kimim?


Merhaba, ben Mustafa. Ortaokul, lise ve dil kurslarında senelerce İngilizce eğitimi aldıktan sonra 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesine başladım. Üniversitede de hazırlık eğitimi aldım fakat tüm bunlara rağmen hala akıcı bir şekilde İngilizce konuşamıyordum.


Bu sırada 15 dil bilen bir profesörle tanıştım ve dünyada çok sayıda dil konuşan yüzlerce kişi olduğunu öğrendim. 5 yıl boyunca bu kişileri araştırdım ve metotlarını uyguladım. Bu şekilde 7 dilde konuşabilmeyi öğrendim.


Sorunun öğrencilerde değil yanlış yaklaşım ve yöntemlerde olduğunu gördüm. Araştırmalarım ve tecrübelerimden yola çıkarak Türkiye’nin İngilizce problemini çözmek amacıyla Babilanka online eğitim programını hazırladım.

Neden Yabancı Dilde Zorlanıyoruz?


Dil problemimizin ana sebebi geleneksel eğitimlerin teorinin ötesine geçememesidir. 

Hayal edin.

Spor salonuna vücut geliştirmek için gidiyoruz ama antrenmanı yapmak yerine eğitmeni dinliyoruz. Eğitmen program boyunca bize anatomi anlatıyor. Hangi hareketin hangi kası çalıştırdığını anlatıyor. Haliyle hiçbir kasımız gelişmiyor. Geleneksel yöntemlerle dil öğrenmeye çalışmak da tıpkı buna benziyor. Bir sınıf ortamında öğretmeni dinliyoruz, öğretmen bize dilbilgisi anlatıyor, dili anlatıyor. Belki öğrencileri birbirleri ile pratik de yaptırıyor. Ama yıllarca bunu tekrarlamamıza rağmen dili iyi seviyede konuşamıyoruz.

Konuşamıyoruz çünkü bir dili konuşmak matematik formülü gibi öğrenilebilecek bir bilgi değil, bir beceridir. 

Bir beceri olduğu için de tıpkı spor yapmak, gitar çalmak, tenis oynamak gibi öğrencinin aktif rol oynadığı çalışmalarla geliştirilebilir. Ben bu çalışmalara “Dil Antrenmanları” diyorum. Çok sayıda dil bilenler bu çalışmalar sayesinde hızlı bir şekilde dilleri öğreniyorlar.Dil antrenmanları bir dili konuşabilmek için gereken becerileri parçalara böler ve her bir parçayı uygulamalı olarak eğitmenizi sağlar. Bu şekilde dili konuşmak için gereken tüm becerileri hızlı ve etkili bir şekilde kazanırsınız. Bu becerileri uygulamalı olarak geliştirdiğiniz için dili konuşmaya, kullanmaya hazır hale gelirsiniz. Babilanka eğitiminin temelini dil antrenmanları oluşturur.


Gölgeleme Antrenmanı

Gölgeleme ana konuşma antrenmanlarından birisidir. Çok sayıda dil bilenlerin sıklıkla kullandığı gölgeleme antrenmanı duyduklarınızı neredeyse simültane bir şekilde tekrar ettirerek akıcılığınızı artırır.


İngilizce Düşünme Antrenmanı

Her dilin kendi düşünce sistemi vardır. Bu antrenmanda Türkçe düşünce ve cümle kurma pratiklerinin İngilizce düşünce sistemindeki karşılıklarını nasıl bulacağınızı öğrenirsiniz.


Dinleme Antrenmanları

Dinleme ve dinlenileni anlama becerilerini geliştirir. Uygulaması son derece basit ama etkili antrenmanlardır.


Aktivasyon Antrenmanı

Öğrendiklerinizi kısa süreli hafızadan uzun süreli hafızaya taşıyarak konuşma sırasında söylemek istediğiniz ifadeyi hızlı ve doğal bir şekilde kelimelere dökebilmenizi sağlar. Kompleks cümle yapılarını içselleştirmenizi sağlar. Cümle kurma konusunda en etkili antrenmanlardandır.Eğitim İşleyişi


Başlangıç tarihi: 12 Şubat 2024

Babilanka eğitim süreci 77 gün sürer. Bu süreçte öğrenci her gün verilen dil antrenmanlarını uygular. Öğrencinin yapması gereken tüm çalışmalar ve videolar gün gün yayınlanır. Öğrenci istediği saatte çalışmaları yapabilir. Kaçırdığı günleri telafi şansı da mevcuttur. Videolar ve diğer çalışmalar canlı değildir. Ancak takıldığı yerlerde portal üzerinden eğitmene tüm sorularını sorabilir. Bu süreçte öğrenci dil antrenmanları yardımıyla B2-C1 seviyelerinde sık kullanılan en önemli yapı ve kelimeleri öğrenir. Bunları kullanabilecek seviyeye ulaşır.

77 günlük eğitim süreci ardından programın 2.kısmı başlar. Bu kısımda dilde tam anlamıyla yetkinlik kazanabilmek için çokdillilerin kullandığı en verimli teknikleri öğrenirsiniz. 

Zira gerçek anlamda ileri seviyeye (C1) ulaşabilmeniz için hiçbir eğitim tek başına yeterli değildir. Bunun için bireysel olarak gerçek hayat içerikleriyle çalışmaya devam etmeniz ve dili hayatınıza entegre etmeniz gerekir. İşte eğitimin 2.kısmında bunu nasıl yapacağınızı öğrenirsiniz.


6-12 ay


Halihazırda B1 (orta) seviye civarında olan birisi Babilanka İleri Seviye Eğitimi ile harcadığı zaman, emek, içsel motivasyon, pratik imkanları vb. faktörlere bağlı olarak 6 ila 12 ay arasında dilde ileri seviyeye ulaşabilir. Programdaki eğitim süreci 77 gün sürer ancak programın 2.kısmında verilen çalışmalara devam etmeniz gerekir.Yıllardır çalışıyorum ulaşamadım, 6-12 ayda nasıl ulaşacağım?

Doğru tekniklerle çalışırsanız 1 yıl içinde ileri seviyeye ulaşabilirsiniz. Akıntıya karşı kürek çekerseniz 10 yıl da çalışsanız orta seviye üzerine çıkamazsınız. Babilanka eğitimi çokdillilerin kullandığı son derece verimli tekniklerle çalışmanızı sağlar. İlk önce size dilde yetkinlik kazanmanız için gereken en önemli yapı, kelime ve ifadeleri öğretir. Bunları rahatlıkla kullanabilir hale gelirsiniz. Ardından tam anlamıyla ileri seviyeye ulaşmak için yapmanız gereken tüm çalışmaları ve bunları nasıl yapacağınızı öğrenirsiniz. Ne kadar çalışmam gerekiyor?

77 günlük eğitim süreci kısmına her gün en az 1-1.5 saat zaman ayırmanız gerekiyor.

Dili içselleştirebilmenin önemli koşullarından birisi dile düzenli vakit ayırmaktır.
Program sonunda hangi seviyeye ulaşacağım?


✔ B2 ve C1 seviyede sık kullanılan en önemli yapı ve kelimeleri öğreneceksiniz.

✔ Konuşurken bağlaçlı, uzun ve kompleks cümleler kurabileceksiniz.

✔ Dilde ileri seviyeye ulaşmak için gereken teknikleri içselleştireceksiniz.

✔ Bir eğitmene ihtiyaç duymadan YouTube, Podcast, dizi ve filmler yardımıyla kendi kendinize dilinizi geliştirmeye devam edebileceğiniz bir seviyeye ulaşacaksınız.


Öğrencilerimiz ne diyor? 


"Kendimi en eksik gördüğüm nokta olan konuşma ve ifade etmede bana şimdiye kadar en yardımcı olan yöntem oldu."

-Hilal Y."Farkında olmadan kalıpları zihnime yerleştirerek ihtiyaç anında konuştuğumu fark ettim. Gramer ve bazı kelime kullanımlarında çok hatalarım vardı onları sizin programınızla düzelttim. Emeğiniz için teşekkür ederim."

-Harun D."İki hafta boyunca Babilanka eğitimini aralıksız uyguladım ve sonra yurt dışına çıkmam gerekti. Programın bu kadar kısa sürede bile inanılmaz faydasını gördüm diyebilirim."

-Mehmet E."Programdan çok memnun kaldım. İngilizce öğrenmek isteyen herkese öneriyorum. İngilizceyi nasıl kullanacağımızı bilinçaltına işleyen bir program yapmışsınız ellerinize sağlık. Yeni programlarınızı bekliyorum."

-Dr. Talha S. "Öncelikle Babilanka metoduna hayran kaldım. Gerçekten çok faydasını gördüm. Artık turistlerle hiç çekinmeden rahat rahat konuşabiliyorum. Konuşurken de hiç ne söyleyeceğim acaba diye kendimi kasmıyorum, doğaçlama bir şekilde konuşabiliyorum. Her şey için çok teşekür ederim."

-Can A."Türkçe düşünmeden direkt olarak İngilizce konuşmaya geçmek ve bunu kullanmakta fayda gördüm. Şu anda da öğrendiklerimi aktif olarak kullanabiliyorum. Bir iş mülakatına gittim Almanca konuşurken dilimden istemsizce İngilizce kalıplar ve kelimeler çıktı. Artık siz tahmin edin bu eğitimin faydasını. :) "

-Tuğba Ö."Tarzanca seviyesindeki İngilizcem şaşırtıcı derecede gelişti. Artık kafamın içinde Türkçe cümleleri İngilizceye çevirmeye çalışmadan rahatlıkla İngilizce konuşabiliyorum."

-Cansu B."İngilizce öğrenme sürecimde hep bir şeylerde eksiklik vardı. Babilanka eğitim programı sayesinde dil öğrenme mantığını daha iyi kavradığımı çok net söyleyebilirim. Dinleme ve gölgeleme tekniği, haftalık ödevler vesilesiyle konuşma çalışmalarım, Türkçeden İngilizce'ye çeviri çalışmaları, ödev sonlarındaki dönütler bu süre zarfında çok faydalı oldu benim için. Kesinlikle bir gün dahi programa kayıt olduğum için pişman olmadım ve hep iyi ki dedim. Emeğiniz için çok teşekkür ederim."

-Sema E.👍 Kimler için uygun?


  • Dil öğrenmenin pratik beceri geliştirmek olduğunu anlayıp, baş rolde öğrenci olduğunun farkında olanlar,
  • Aktif olarak antrenmanlara her gün en az 1 saat vakit ayırabilecekler,
  • Babilanka 3 Ayda İngilizce eğitimini tamamlamış olanlar veya,
  • Dilde B1-B2 seviyede olan ve dili basit cümlelerle konuşabilen ama kompleks cümleler kurabilmek isteyenler için,
  • Teori ve gramere boğulmak istemeyenler için uygundur.


👎 Kimler için uygun değil?


  • Elini kirletmek istemeyenler,
  • “Hocam dili bana sen öğret, sen anlat ben köşede dinler öğrenirim” diyenler,
  • Antrenmanlara düzenli olarak vakit ayırabileceğine inanmayanlar,
  • Hali hazırda dilde zorlanmadan en azından orta seviyede cümleler kuramayanlar, 
  • Dili konuşmak, kullanmak için değil yalnızca sınavlar için öğrenmek isteyenler için uygun değildir.

Başlangıç Tarihi: 12 Şubat 2024


Yoğun ilgiden dolayı kayıt alımı 19 Şubat'a kadar devam edecektir.Sık Sorulan Sorular

İstediğim zaman başlayabilir miyim?

Babilanka eğitimine belirli başlangıç tarihlerinde başlayabilirsiniz. Eğitim yıl içinde dönem dönem tekrar eder.

Derslerin belirli bir saati var mı?

Yapmanız gereken tüm çalışmalar ve dersler günlük olarak yayınlanır. Günün istediğiniz saatinde çalışmaları yapabilir, derslere erişebilirsiniz. Tekrar ve telafi için geçmiş günlere de erişebilirsiniz.

Programa ne kadar süreyle erişebilirim?

Tüm eğitime tekrar ve telafi amaçlı olarak 1 yıl boyunca erişebilirsiniz. 
İade mümkün mü?

Tüketici mevzuatına göre internet ortamında erişilen dijital ürünlerde iade hakkı bulunmamaktadır. Bu eğitimde Babilanka 3 Ayda İngilizce eğitiminde olduğu gibi ödev takibi yapılmamaktadır ve bu nedenle iade hakkı bulunmamaktadır.
Takıldığım yerlerde sorularımı sorabilecek miyim?

Eğitim süresince takıldığınız yerlerde her zaman portal üzerinden sorularınızı sorabilirsiniz. Ben ve ekibim tüm sorularınızı cevaplıyoruz.